דילוג לתוכן

המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית

חזרה

יעד אסטרטגי 3 – תמיכה בפיתוח תשתיות

תנאי הכרחי לקיומה של חברה דיגיטלית משגשגת, הוא ביסוסן של תשתיות איתנות, הן בהתייחס לתשתיות תקשורת פיזיות והן לתשתיות תהליכיות תומכות ("תשתיות רכות"). 

בהתייחס לתשתיות הפיזיות, כאמור ישנו מקום לשיפור ברמת תשתיות התקשורת במדינה כיום – ישראל מדורגת רק במקום ב-24 מבין 34 מדינות ה-OECD בחדירת פס רחב קווי, וממוקמת רק במקום ה-25 בעולם מבחינת מהירות גלישה ממוצעת[56]. לכן, על מנת לנצל באופן מיטבי את יתרונותיהן של טכנולוגיות התקשורת והמידע, על מדינת ישראל לתמוך בפיתוח תשתיות תקשורת קוויות וסלולריות שיתמכו בפיתוחים הטכנולוגיים וביישומים הדיגיטליים המודרניים.

לצד הרכיב הפיזי, יש לגבש תשתיות "רכות" שייצרו תנאים נוחים להתפתחות פעילות דיגיטלית ענפה במשק ובממשל הישראלי. התאמת הרגולציה, ובראשה קידום תהליך הסרת חסמים רגולטוריים, היא תנאי מפתח בדחיפת יזמות עסקית ופיתוח סביבה טכנולוגית ודיגיטלית מתקדמות. כמו כן, מרחב אינטרנטי בטוח ואמין, בו נשמרים זכויותיהם, פרטיותם והמידע האישי של כלל המשתמשים, מעודד אזרחים ועסקים להרחיב את פעילותם באינטרנט והוא חיוני למימוש הפוטנציאל הגלום בטכנולוגיות התקשורת והמידע. בנוסף, יש להבטיח את חופש הביטוי והגישה החופשית למידע, אשר הינם בעלי חשיבות רבה לחוסנה החברתי של מדינת ישראל ולאופייה הדמוקרטי.

המיזם הלאומי כולל התייחסות לתשתיות ההכרחיות לקידום המהפכה הדיגיטלית, תוך התייחסות לשני תחומי עיסוק מרכזיים:

  • פיתוח תשתיות פיזיות
  • קידום סביבת פעילות דיגיטלית מאפשרת

 

 

> קידום דור 4 ו-4.5 בסלולר (בהובלת משרד התקשורת)

מפעילות התקשורת הניידת כבר נמצאות בעיצומה של פריסת תשתיות בטכנולוגיה המתקדמת, המאפשרת להגביר את מהירויות הגלישה באינטרנט הנייד, לשפר את איכות השירות ולתת מענה לצרכי הקיבולת הגדלים. במסגרת זו בוחן משרד התקשורת אפשרות הפחתה של אגרות התדרים ופועל לפינוי תדרים ב"ג'יגה הראשונה", עיצוב מדיניות בתחום המיקרוגלים בתדרי E-Band וכיו"ב.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

סימנייה